טיפול במוזיקה - פורום פתוח

ברוכים הבאים לפורום

בחזרה לאתר

http://musictherapyat.bravehost.com/

טיפול במוזיקה - פורום פתוח
Start a New Topic 
Author
Comment
תרפיה דרך קול

שלום
אני לומדת שנה ראשונה באוניברסיטת חיפה ,תואר ראשון בחוג מוסיקה ובחוג רב תחומי שכולל מקבץ פסיכולוגיה,כהכנה לתואר שני בתרפיה במוסיקה.
הכלי המרכזי שלי הוא הקול שלי ואני מנגנת בגיטרה -ליווי בלבד,כותבת ומלחינה שירים.רוצה לדעת אם אוכל בעתיד להתמקד בתרפיה דרך קול ופחות להשתמש בכלי נגינה
ודבר נוסף שממש לא ברור לי זה מה זה בדיוק תרפיה במוסיקה והאם המטפל אמור לנגן/לשיר במהלך הטיפול?
תודה

Re: תרפיה דרך קול

שלום לך

הרבה אנשים נכנסים ללימודים עם מושג מאוד סובייקטיבי לגבי מה זה טיפול במוסיקה, ובמהלך הלימודים נדהמים לגלות כמה חשבו משהו אחר על התחום.
טיפול דרך אומנויות,] הוא קודם כל טיפול. מי שהולך לתחום חייב לבוא ממקום שמעוניין ליצור שינוי לטובה (טיפול) אצל אנשים. ההתמחות בטיפול בכלים אומנותיים נותן לנו כלים נוספים כדי להגיע אל אותה מטרה שהיא הטיפול. אני בעד התמחות בכלי מסויים כדי להוציא את המירב מן העבודה הטיפולית סביב כלי זה, אם זה אבחון, עיבוד, שיקוף, הדהוד, תקשורת, התבוננות וכו'. ברגע שרק משתמשים באומנויות בצורה שטחית בחדר, זה מאבד מהמשמעות של טיפול דרך יצירה והבעה, והופך יותר לפסיכותרפיה רגילה.
טיפול דרך קול הוא חלק קטן מטיפול דרך מוסיקה שלומדים אותו בארץ, אני יודעת על מקומות שונים בחו"ל שם לומדים את הטיפול הספציפי הזה יותר לעומק.
כדי לקרוא יותר ולקבל מושג על טיפול במוסיקה, כדאי לקרוא בעיקר תיאורי מקרה, בהם מפורט לרב גם התהליך דרך האומנות.

בהצלחה

ורד